erasmus Doma jsem tam, kde mám knihovnu.
Erasmus Rotterdamský
leden 2020
púsčpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Děkujeme paní Růženě Koudelkové, Boženě Kučerové a Vlastě Fialové, které v knihovnou pořádaném Pohádkovém čtení prvňáčkům předčítaly pohádku od Josefa Čapka z knihy Pejsek a kočička...Křehký pohádkový příběh v jejich citlivém a milém podání byl dojímavý a děti při jeho poslechu zaujetím ani nedutaly. Naše tradiční spolupráce přinesla další ovoce, velice si jí vážíme a těšíme se na další společné akce (více  - Aktuality knihovny - Fotogalerie).
Jelikož knihovna může nakupovat jen zlomek z bohaté nabídky vycházejících titulů časopisů, prosíme o darování ročníků z roku 2008. Týdeníků, měsíčníků,... i neúplných, jakéhokoliv zaměření. Děkujeme předem všem štědrým dárcům.
Všechny tři výše uvedené kampaně mají ve své podstatě jednu velikou a nevýslovně nádhernou ideu - lásku ke knize, literatuře, vědění, poznávání a všelikého rozvíjení ducha. Není lepšího a prospěšnějšího cíle, než-li se na tomto podílet a přispívat i se svou „troškou do mlýna".
Ceny Magnesia Litera má hlavní poslání  popularizaci dobrých českých knih a českých překladů. Pod její záštitou jsme se spolu s našimi čtenáři účastnili čtenářské ankety Kanzelsberger. Hlasovali pro nejoblíbenější knihu od českého autora - prózu, poezii nebo knihu pro děti, vydanou v roce 2008. 1000 vylosovaných získá možnost vybrat si zdarma knihu v knihkupectví Kanzelsberger. Seznam výherců bude zveřejněn 30.4.2009 na stránkách www.magnesia.litera.czwww.kanzelsberger.cz. Poukázky na knihu budou šťastlivcům zaslány do 30 dnů od slosování. Případné informace o výhercích a výsledcích ankety poskytneme také v knihovně.
Celonárodní zábavná anketa - Kniha mého srdce - proběhlo první kolo - všichni oslovení návštěvníci ve dnech 4.až 19.dubna určili hlasováním knihu svého srdce - výborná spolupráce a jedeme dál - do druhého kola - od 9.května do 31.května budeme vybírat z Topu 100 knih (slavnostní vyhlášení 9.5.na ČT1 ve 20.00 hodin), kterým jsme dali v prvním kole nejvíce hlasů.
pohadkove_cteniObě žacléřské školky přispěly se svými dětskými tvůrci z oddělení Koťátek a Myšiček neuvěřitelně výstižnými obrázky našeho knihovnického šotka. Byl jim při naší návštěvě ve školce s pohádkovým čtením  poprvé představen. Ale jen na malou chvilinku. Ještě se ostýchá a zatím nemluví, protože nemá žádné jméno. Děti mu jej s velkou fantazií vymýšlí a také hlasují, které se jim nejvíce líbí. Podařené obrázky šotka uvidíte v knihovně na nástěnkách u výpůjčního pultu. Děkujeme všem.
Po žáčcích druhých tříd, kteří nás navštívili v knihovně na Pohádkovém čtení v březnu, chystáme další akci. Připravujeme pořad, tentokrát  Čtení s pohádkovými babičkami - členkami žacléřského Klubu žen. Také jim velice děkujeme a vážíme si již tradiční vynikající spolupráce a podpory. Své prvňáčky k poslechu pohádkových příběhů přivedou paní učitelky Martincová a Müllerová. Těšíme se na setkání a věříme, že se dětem bude v knihovně líbit. Máme šikovné a moc milé pohádkové babičky, ale najde se na předčítání i nějaký dědeček, strýček či tetička, nebo kamarád? Věříme, že se určitě přihlásíte a společně s námi potěšíte i další dětské posluchače.
cele_cesko_cteNadále probíhá a dostává se stále víc do povědomí veřejnosti. K úspěchu přispívá opět výborná spolupráce se žacléřskou školou i oběma místními školkami. Naše veliké poděkování patří tentokrát paní učitelce Dočekalové a jejím osmákům a deváťákům. Svou akci „rozjeli" opravdu ve velkém stylu! Navštěvovali a předčítali dětem v prvních a druhých třídách a novopečení čtenáři četli zase jim na oplátku. Společně pak vytvářeli obrázky s ukázkami z obsahu čtených pohádek a příběhů. Jejich zajímavé a hezky zpracované výtvory jsme vystavili v knihovně a opravdu stojí za podívání. Děkujeme i mladším žáčkům a jejich učitelkám.
hvezdickyAkce při které dospělí i dětští čtenáři vystřihují a zdobí připravené papírové šablony hvězdiček. Svou pestrostí překonávají veškerá očekávání. Břízka ověšená a vybarvená výtvarnými dílky krášlí interier knihovny a sklízí zaslouženou pozornost návštěvníků. Umíte si s námi hrát a to je veliký stimul pro naši další práci a vymýšlení nových společných aktivit. Děkujeme všem tvůrcům a těšíme se na další hvězdičky od vás. Přijďte i vy se svými novými nápady, všechny jsou vítány a jistě přispějí k další dobré spolupráci.

Kontakt

Na pilíři 204
Žacléř 54201
mkzacler(zavinac)volny.cz

tel: +420 774 411 978

Copyright © 1996 - 2011 Kabelová televize Žacléř & Aleš Kubíček.