Karel Čapek Kniha je nejmocnější zbraní národa. Národ, který si váží knih, váží si zároveň své duchovní nezávislosti a neztratí ji, dokud bude mít svou literaturu.
Karel Čapek

knihovna_-_akce_822V prvním červnovém odpoledni proběhla v knihovně každoroční, také již tradiční akce, Pasování nových čtenářů. Tentokrát pod záštitou dvou letošních celostátních kampaní Celé Česko čte dětem a Kniha mého srdce, kterých se žacléřská knihovna účastní. Malí školáčkové, pod vedením svých učitelek paní Martincové a Müllerové, předvedli perfektně připravený program, kterým ukázali své obdivuhodné, v tak krátkém čase nabyté čtenářské schopnosti a přidali za hudebního doprovodu i hezké písničky s abecedou. Není divu, že za své vystoupení sklidili bouřlivé ovace.

Za odměnu obdrželi od pana ředitele Ševčíka ze Základní školy v Žacléři osvědčení - Řád prvního písmenka a byli tímto pasováni na opravdové čtenáře. Navíc dostali sladkou pozornost, přihlášku do knihovny a veselé pohádkové záložky do knih s logy výše zmíněných kampaní od knihovnického šotka. Náš nový tajemný nájemník poprvé promluvil na veřejnosti a představil se jako šotek Knihovníček. Jménem, které mu děti v předchozích akcích nejčastěji navrhovaly. Potěšující byl také veliký zájem rodinných příslušníků, knihovna doslova praskala ve švech. Někteří účinkující, ihned po tomto milém obřadu, využili možnost bezplatného přihlášení do knihovny a stali se jejími členy. Věříme, že takto učiní většina prvňáčků a přejeme jim mnoho příjemných chvil ve společnosti zajímavé knihy a hodně školních úspěchů. Děkujeme všem zúčastněným, řediteli, učitelkám, jejich žáčkům i pozornému publiku. Těšíme se na další přínosnou spolupráci se školou, která oboustranně velice pomáhá při výchově a vzdělávání dětského čtenáře a zvyšování jeho zájmu o četbu knih.

Video z akce

Video vyrobila KTŽ © 2009 www.kt-zacler.cz