červenec 2020

Květen se nesl v knihovně v duchu oslav. Školní děti výtvarnou soutěží vzpomněly na velké výročí narození Karla IV. Díla, která vytvořila, jsou moc zdařilá a čtenáři se jimi budou moci těšit až do podzimu. Z mnoha krásných prací byli vybráni žáci čtvrté a páté třídy, kterým tímto moc gratulujeme a těšíme se na společný výlet do Kuksu.

Pro první třídu byl květen také malou oslavou. Prvňáčci navštívili knihovnu na malou besedu, kde se seznámili s provozem a účelem knihovny jako takové. Pohádková babička jim přečetla krásnou pohádku, čímž chceme zároveň poděkovat paní Růžence Koudelkové z Klubu žen za její spolupráci. Poslední květnový den pak proběhlo slavnostní „Pasování prvňáčků na čtenáře“. Děti si pro své rodinné příslušníky připravily malé vystoupení. Všichni jsme byli velice překvapeni, jaké dovednosti se během školního roku naučily, za což si zasloužily velký potlesk, „Řád prvního písmenka“ a pěknou knihu, kterou pro ně knihovna získala v rámci grantu. Přejeme všem školákům úspěšný poslední školní měsíc červen a těšíme se na jejich návštěvu.
Kocurková Hana