Jan Amos Komenský S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školu. Bez knih pak nebývá učený nikdo ani ve škole.
Jan Ámos Komenský

Se konalo v pátek 26. listopadu od 18 hodin. Program byl velice bohatý. Děti, které byly vybrány na nocování, si užily mnoho těšení, překvapení i pochutnání. Samozřejmě nechybělo i tradiční přivítání ducha Vánoc - Adventu. První na programu bylo vyrábění lampionů. Když jsme lampiony dotvořili, čekala na nás sladká svačinka. Po svačince jsme vyráběli andělíčky. Při výrobě andělíčků někdo ťuk, ťuk na dveře. Paní knihovnice šla tedy otevřít a ve dveřích stál pan starosta. Přišel se podívat, co vyrábíme. Všem se moc líbil jeho pejsek. Poté jsme se museli převléknout do teplého oblečení. Šli jsme se podívat na první překvapení večera. Čekalo na nás v kostele, kde byl pan Musil. Po prohlédnutí kostela a zazpívání koled jsme šli zpět do tepla knihovny. Tam nám paní knihovnice zapálila lampiony a vydali jsme se na Urnový háj.

Tam jsme vyvolávali ducha Vánoc - Adventa. Poté jsme šli zpět do knihovny a tam na nás čekalo další překvapení. To si pro nás připravily holky (Darja Marzecová, Lucka Pacáková a Monika Křížová). Byl to taneček pro oslavenkyni narozenin (shodou okolností nás slavilo víc). Po tanečku na nás čekaly tradiční vánoční zvyky. Krájeli jsme jablíčka, louskali ořechy a pouštěli po vodě svíčky. Potom jsme se šli uložit ke spánku.
Byl to krásný večer plný nezapomenutelných zážitků. Foto na http://knihovna.zacler.cz
Lucie Pacáková a Tereza Přepechalová