Březen - měsíc čtenářů  - Týden čtení 8.3. - 12.3.2010
knihovna_-_akce_020Amnestie pro zapomnětlivé čtenáře ve dnech 8.3. - 12.3.2010.  Knihy nevrácené v termínu můžete vrátit bez penalizace.
,,Přiveďte do knihovny i své kamarády." Dětští čtenáři, kteří přivedou a přihlásí své kamarády, dostanou
pěknou záložku do knihy. Noví dětští i dospělí zájemci o členství v knihovně (v Týdnu čtení) dostanou přihlášku zkušebně na půl roku zdarma.
Pokud budou  knihovnu pravidelně navštěvovat, uhradí poplatky až na rok 2011.
Nebojte se internetu - internetová školička pro všechny, kteří chtějí proniknout do základních znalostí a ovládání tohoto média
(tvorba emailové schránky, informace, prohlídka webových stránek Žacléře a knihovny, nakupování...). Platí po celý měsíc březen.

Sbírková výstava - Babička od Boženy Němcové, k vidění již 55 různých vydání. Možná ještě nevystavujeme tu vaši. Přineste ji k zapůjčení
a přijďte se podívat. Dozvíte se také zajímavá a seriózní fakta z života naší národní spisovatelky. Platnost trvání akce je do konce tohoto roku.
Výstavky v březnu - Svědectví a fakta o osobnostech české literatury - Josef Čapek - ukázky autorových knih a biografická literatura
o jeho životě. Přijďte se podívat a můžete také přispět i svými poznatky a postřehy. (viz Detektivní - literární ... 3) Trvání po celý březen.
Detektivní - literární pátrání s knihovnou 4. - osobností měsíce dubna je spisovatel Václav Čtvrtek (4.4.1911 - 6.11.1976).
Hledejte zdroje informací, sdílejte své zážitky (případný osobní kontakt s V. Čtvrtkem) a vzpomínky společně s našimi čtenáři a návštěvníky.
Vytipujte a navrhněte literární osobnost narozenou v květnu a dalších měsících tohoto roku. (Osobně, email -  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)
Magnesia - Litera 2010 - hlasování v anketě - původní česká beletrie - próza, poesie a knihy pro děti vydané v roce 2009
Hlasování již probíhá a trvá do 10. dubna. V knihovně jsou připraveny hlasovací pohlednice, anebo máte možnost využít pro svůj hlas
webové stránky www.magnesia-litera.cz. Také seznam knih českých autorů, které vyšly v roce 2009. Všech 999 vylosovaných
šťastlivců získá knihu od Knižního klubu (poukázka v hodnotě 250 Kč). Jeden z nich navíc obdrží knihu roku s věnováním od autora.
Výsledky budou od 30. dubna na výše uvedených stránkách a v naší knihovně.
Anketa 2010 - Městská knihovna v Žacléři
Můžete vyplňovat na našich webových stránkách http://knihovna.zacler.cz, nebo anketních kuponech v knihovně.
Otázky jsou zaměřeny na průzkum čtenářství a na ty, kteří rádi čtou, ale ještě nenavštěvují knihovnu. Hledáme nové cesty k ještě většímu
zviditelnění knihovny, zvýšení zájmu o četbu knih a využívání našich služeb. Anketa je nasměrována i na názory stávajících členů
knihovny. Čekáme na vaše názory, inspirace, postřehy a rady, týkající se činnosti knihovny.